Veřejná sbírka

za účelem zachování odkazu kopřivnického rodáka Emila Zátopka – realizace a instalace sochy Emila Zátopka v Kopřivnici a vytvoření nové muzejní expozice Dany a Emila Zátopkových.

Veřejná sbírka byla ukončena 30. června 2022.

Slavnostní zahájení veřejné sbírky

Při slavnostním zahájení Běhu rodným krajem Emila Zátopka dne 19. 9. 2020 byla veřejná sbírka oficiálně spuštěna. Prvním darujícím se stal pan Jiří Harašta,  kterému tímto děkujeme za jeho osobní iniciativu a přispění k celé myšlence o vytvoření důstojného odkazu kopřivnického rodáka Emila Zátopka. Jiří Harašta zahájil veřejnou sbírku finančním příspěvkem ve výši 10 000 Kč. 

 

Bronzová socha Emila Zátopka

Poděkování dárcům

Děkujeme všem jednotlivcům, firmám a společnostem, které již o veřejnou sbírku projevily zájem a chtějí ji podpořit. Děkujeme také všem, kteří se do veřejné sbírky v období od 19. září 2020 do 30. června 2022 zapojí.

Poskytli jste do veřejné sbírky dar v minimální výší 1000 Kč a rádi byste obdrželi oficiální poděkování? 

Kontaktujte nás

Napište nám na e-mail: zatopek100@koprivnice.cz

Celkový výtěžek sbírky

V rámci veřejné sbírky jsme dali společně dohromady:

126 335 Kč

Zahrnuje dary, které byly připsány na bankovní účet sbírky a dary vkládané do pokladniček sbírky.

Cílová částka

Přáli jsme si dát společně dohromady cílovou částku:

1 500 000 Kč

Veřejná sbírka probíhala v období od 19. září 2020 do 30. června 2022. 

Bronzová socha Emila Zátopka

Těší nás a jsme velmi vděčni za zájem občanů o důstojnou oslavu 100. výročí nedožitých narozenin světoznámého sportovce a čtyřnásobného olympijského vítěze Emila Zátopka. Zachování odkazu kopřivnického rodáka v podobě sochy a uspořádání veřejné sbírky vzešlo z iniciativy místních občanů, poděkování v tomto ohledu patří zejména panu Jiřímu Haraštovi.

Veřejná sbírka na realizaci a instalaci sochy Emila Zátopka v Kopřivnici byla odstartována v sobotu 19. září 2020 při příležitosti Běhu rodným krajem Emila Zátopka.

Pořízení uměleckého díla – bronzové sochy světově proslulého olympionika Emila Zátopka od významného akadamického sochaře Jaroslava Brože – přijde zhruba na 1,5 milionu korun. Na financování realizace sochy mají možnost podílet se nejen Kopřivničané, ale všichni fanoušci Emila Zátopka. Rozdíl mezi vybranou a cílovou částkou po ukončení veřejné sbírky uhradí město Kopřivnice.

Kontakt

Pořadatel sbírky

Veřejnou sbírku pořádalo na základě Osvědčení Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Město Kopřivnice, se sídlem Štefánikova 1163/12, 742 21 Kopřivnice, IČ: 00298077.

Termín konání sbírky

Veřejná sbírka se konala v období od 19.9.2020 do 30.6.2022.

Napište nám

Chcete vědět více k veřejné sbírce nebo máte podnětný dotaz k oslavám 100. výročí narození Emila Zátopka? Napište nám na zatopek100@koprivnice.cz.